Zadzwoń (+48) 42 239 20 30

Specjaliści

Profesjonalna kadra doświadczonych specjalistów

Powrót do listy

Olga Kałużyńska

Specjalista psychiatrii, stawiający nie tylko na ciągły rozwój osobisty ale również kształcący przyszłe pokolenia lekarzy. Jako nauczyciel akademicki Prowadzi zajęcia z psychiatrii ze studentami wydziału lekarskiego. Jest także kierownikiem specjalizacji lekarzy odbywających staż specjalizacyjny w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie zdobyła pracując zarówno w szpitalach psychiatrycznych czy ogólnopsychiatrycznym oddziale dziennym jak i poradniach ambulatoryjnych oraz w warunkach psychiatrycznej opieki środowiskowej, gdzie zdobyła wiedzę o diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z zaburzeniami psychicznymi wieku podeszłego. Ponadto pełnienie dyżurów lekarskich w oddziałach psychiatrycznych w szpitalach ogólnych pozwoliło jej nabyć umiejętności postępowania z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi w chorobach somatycznych oraz w stanach nagłych.

Płynnie posługuje się językiem angielskim co pozwoliło również na pełnienie funkcji koordynatora ds. studentów anglojęzycznych Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W swojej codziennej praktyce klinicznej zajmuje się głównie leczeniem zaburzeń nastroju (depresyjnych, choroby dwubiegunowej), nerwicowych (zaburzeń lękowych, nerwicy natręctw, fobii społecznej), psychotycznych (schizofrenii, zaburzeń urojeniowych) oraz osobowości.

Prowadzi badania dotyczące głównie zagadnień związanych ze schizofrenią, przygotowując pracę doktorską na temat miękkich objawów neurologicznych towarzyszących temu schorzeniu.

Lubi aktywnie spędzać wolny czas co łączy z zamiłowaniem do podróży. Interesują ją również tematy polityczne.

image
Specjalista psychiatra (+48) 42 239 20 30 rejestracja@medsolver.pl Koszt wizyty * diagnostycznej 150 zł * kolejnej 150 zł